Poniżej zamieszczamy materiały z myślą o mediach zainteresowanych tematyką nowej i współdzielonej mobilności. Znajdą tu Państwo syntetyczny opis naszej działalności, kontakt dla mediów, paczkę logotypów, zebrane w jednym miejscu najważniejsze wydawnictwa, a także nasze organizacje partnerskie. Jesteśmy głosem eksperckim i opiniotwórczym dla regulatorów rynku, mediów oraz inwestorów.
Opis profilu działalności:
Stowarzyszenie Mobilne Miasto powstało w 2017 r. i jest think-tankiem rozwijającym branżę nowej i współdzielonej mobilności w Polsce. Naszą misją jest zapewnienie mieszkańcom miast możliwości wygodnego, efektywnego i ekologicznego przemieszczania się bez potrzeby posiadania własnego samochodu.
Kontakt dla mediów:
Paczka logotypów:
Nasze najważniejsze wydawnictwa:
- 09/2023 – „Tytuł Mobilnego Miasta 2022” – pierwszy w Polsce ranking miast przyjaznych mobilności współdzielonej, w którym oceniliśmy ponad 200 miejscowości.
- 09/2023 – „Strategia Rozwoju Nowej Mobilności” – pierwszy w Polsce dokument, który kompleksowo opisuje nową mobilność oraz nakreśla drogę jej rozwoju.
- 09/2023 – „Rekordowa podaż pojazdów. Mikromobilność w Polsce 2022” – raport o mikromobilności w Polsce w 2022 r. z historycznie najwyższymi wolumenami współdzielonych jednośladów.
- 12/2022 – „6 lat car sharingu w Polsce” – pierwszy w Polsce raport poświęcony krajowemu rynkowi car sharingu: przyszłości transportu samochodowego na obszarach miejskich.
- 12/2022 – „Huby mobilności. Innowacja, która zmieni miasta” – przygotowany w ramach projektu SmarHubs raport o infrastrukturalnej innowacji, która będzie katalizatorem nowej mobilności.
- 03/2022 – „Na nowych prawach. Mikromobilność w Polsce 2021” – raport o mikromobilności w Polsce w 2021 r. po nowelizacji kodeksu drogowego i po doświadczeniach drugiego roku pandemii.
- 12/2021 – „Studium wykonalności hubów mobilności w Warszawie” – przygotowana jako rezultat projektu SmartHubs analiza możliwości i potencjalnych efektów wprowadzenia w Warszawie multimodalnych hubów mobilności.
- 01/2021 – „Stress test zaliczony. Mikromobilność w Polsce 2020” – raport o mikromobilności w Polsce w 2020 r. i o tym, jak współdzielone rowery, hulajnogi i skutery przetrwały pierwszy rok pandemii.
- 06/2020 – „UTO-entuzjaści. Urządzenia transportu osobistego i ich przyszłość w ocenie Polaków” – wyniki pierwszego w Polsce badania, które ukazuje realny stosunek Polaków do urządzeń transportu osobistego (UTO), w tym hulajnóg elektrycznych.
- 03/2020 – „Bike sharing w Polsce. Ostre hamowanie roweru miejskiego” – porównanie wyników 15 największych systemów roweru miejskiego w Polsce pomiędzy sezonami 2018 a 2019.
- 12/2019 – „Postulaty branżowe współdzielonej mobilności” – pakiet dla miast: 10 postulatów do samorządów, rządu i ustawodawcy, które zmienią miasta na lepsze dzięki współdzielonej mobilności.
- 07/2019 – „Na progu przełomu. Współdzielona mobilność w Polsce” – pierwszy przekrojowy raport po polskim rynku współdzielonej mobilności: rowerach miejskich, e-mikromobilności, car sharingu i mobilności jako usłudze (MaaS).
Sprawdź wszystkie nasze publikacje
Nasze organizacje partnerskie: