Prezentujemy pierwszy tego typu, 150-stronicowy, przekrojowy raport o polskim rynku współdzielonej mobilności: rowerach miejskich, elektrycznych hulajnogach i skuterach, systemach car sharing i mobilności jako usłudze (MaaS: Mobility-as-a-Service).

„Polska branża współdzielonej mobilności znajduje się w przełomowym momencie. Na rynku przybywa graczy, rosną inwestycje. Szybko zwiększa się liczba i katalog pojazdów. Pojawiają się nowe modele usług. Rośnie popularność sharingu środków lokomocji i świadomość, że istnieje możliwość ich współdzielenia.

Aby skutecznie wykorzystać atuty nowych form transportu, trzeba jednak tworzyć warunki do ich rozwoju. To zadanie złożone – od propagowania wiedzy o społecznych korzyściach ze współdzielenia środków lokomocji, przez uświadamianie ich dostępności, pokazywanie zalet dla użytkowników, po dążenie do takich regulacji samorządowych i centralnych, które będą nadążały za innowacjami i duchem czasu.

Dlatego stworzyliśmy pierwsze w Polsce wydawnictwo będące źródłem wiedzy na temat polskiego rynku współdzielonej mobilności, przedstawieniem istoty tego zjawiska i prognoz jego rozwoju, a wreszcie – rzetelną wizytówką branży oraz innowacyjnych firm, które ją kształtują.

Adresatami naszego raportu są samorządy, władze centralne, dziennikarze, blogerzy, analitycy, biznes, organizacje pozarządowe i aktywiści, ale także – last but not least – wszyscy mieszkańcy miast zainteresowani rozwojem nowoczesnej mobilności w swoim otoczeniu. Z nadzieją, że dajemy czytelnikom wydawnictwo przydatne i inspirujące – zapraszamy do lektury!”

(fragmenty przedmowy raportu)

Partnerami tytularnymi raportu byli nasi członkowie wspierający i honorowi, a także partnerzy niezrzeszeni (poniżej w kolejności alfabetycznej): blinkee.city, CityBee, Clue PR, DLA Piper, EasyShare, hive, Hop.City, PTV Group, Vooom oraz Vozilla.

Współautorem raportu jest Zbigniew Domaszewicz, wydawca portalu SmartRide.pl.

Copy link
Powered by Social Snap