Stress test zaliczony

Mikromobilność w Polsce 2020

Raport: jak współdzielone rowery, hulajnogi i skutery przetrwały w Polsce pandemię?

Podsumowanie 2020 roku kwartał po kwartale

Pandemia stworzyła w 2020 roku szczególnie trudne środowisko dla współdzielonych środków transportu z segmentu tzw. mikromobilności, tj. rowerów miejskich, e-hulajnóg i skuterów elektrycznych wypożyczanych na minuty. W niektórych okresach spadek mobilności mieszkańców Polski sięgał 55%. Na tym tle podaż wspomnianych rowerów i skuterów zmalała w znacznie mniejszym stopniu – odpowiednio o 33% i 19%. Podaż elektrycznych hulajnóg natomiast aż dwukrotnie wzrosła – wynika z kolejnej już publikacji z serii Analiz Mobilnego Miasta.

Opublikowany raport stanowi zwieńczenie prowadzonego przez nas przez cały 2020 rok monitoringu rynku mikromobilności w Polsce. Wyniki analiz co kwartał publikowane są wraz z komentarzami na specjalizującym się w tematyce mikromobilności portalu SmartRide.pl w ramach wspólnego projektu Strefa Danych. Zapraszamy do lektury raportu!

Wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz.

Polityka Prywatności
AKCEPTUJ