Publikujemy aktualne na koniec IV kwartału 2023 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: publicznych systemów roweru miejskiego, e-rowerów, e-hulajnóg i e-skuterów.

W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, na który dzisiaj składają się publiczne systemy tzw. roweru miejskiego oraz wypożyczane „na minuty” i w formule free-floating elektryczne jednoślady: rowery, hulajnogi i skutery. Niniejsza publikacja wieńczy tym samym czteroletni okres monitoringu tego rynku w ramach Strefy Danych.

Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku wg stanu na koniec grudnia 2023 r.:

  • rowery: pod względem podaży pojazdów rynek ten wzrósł spektakularnie (o 238%) w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowił ok. 16% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-hulajnogi: pod względem podaży pojazdów rynek ten zanotował wyraźny spadek (o 37%) w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowił 86% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-skutery: pod względem podaży pojazdów rynek ten po raz pierwszy w historii zanotował wynik na poziomie zera.

Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów obejmujących lata 2020-2023.

Copy link
Powered by Social Snap