W cyklu „Analiz Mobilnego Miasta” przygotowaliśmy kolejny, coroczny raport o stanie polskiego rynku współdzielonej mikromobilności: rowerów miejskich, e-hulajnóg i e-skuterów. Rok 2022 zapisał się w historii tych usług rekordową podażą pojazdów, dostępną w blisko 200 miejscowościach.

W 2022 roku cały rynek sharingowej mikromobilności w Polsce osiągnął najwyższy w historii poziom około 120 tys. pojazdów, z czego blisko 80% stanowiły elektryczne hulajnogi, 20% rowery miejskie, a niespełna 0,5% współdzielone e-skutery.

„Niniejszy raport to kolejna, coroczna porcja informacji na temat kondycji polskiego rynku usług współdzielonej mikromobilności, a więc samoobsługowego sharingu jednośladów w trzech modalnościach: rowerowej, hulajnogowej i skuterowej.

(…)

Rok 2022 był także kolejnym rokiem poszukiwania formuły koegzystowania różnego typu współdzielonych jednośladów w przestrzeni miejskiej z pewnością nie przełomowym, ale pokazującym, że w polskich miastach zarządzanie usługami współdzielonej mikromobilności wymaga wypracowania standardu, który służyłby i mieszkańcom, i lokalnej administracji, i samym dostawcom usług.

– fragment przedmowy raportu

Patronem medialnym raportu jest SmartRide.pl – pierwszy polski portal o mikromobilności.

Copy link
Powered by Social Snap