Polacy dostrzegli szansę w wykorzystaniu urządzeń transportu osobistego (UTO) i pozytywnie oceniają ich przyszłe funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej. Publikujemy wyniki pierwszego w Polsce badania, które ukazuje realny stosunek Polaków do UTO, w tym do hulajnóg elektrycznych.

Wystarczy spojrzenie na ulice polskich miast, by zorientować się, że transport osobisty ulega na naszych oczach gwałtownym przemianom. W Warszawie już w zeszłym sezonie (2019) co dwudziestym pojazdem na drogach rowerowych była elektryczna hulajnoga – a to jedynie skromna przygrywka. Tzw. urządzenia transportu osobistego (UTO) i elektryczne hulajnogi – zarówno prywatne, jak i współdzielone – piszą nowy rozdział w historii komunikacji, podobnie jak 100 lat temu robiła to motoryzacja.

Prezentujemy pierwsze w Polsce badanie, które ukazuje realny stosunek do tego rodzaju urządzeń czy pojazdów – całego naszego społeczeństwa, a nie indywidualnych dziennikarzy lub aktywistów. Wyniki robią wrażenie. Polacy okazują się być bardzo otwarci na nowe środki lokomocji, podchodzą do nich z zaufaniem i optymizmem, widząc w tych innowacjach ogromną szansę dla naszych miast.

Partnerami tytularnymi badania byli nasi członkowie wspierający, a także partnerzy niezrzeszeni (poniżej w kolejności alfabetycznej): Bird, blinkee.city, Dott oraz Polskie Stowarzyszenie Branży Urządzeń Transportu Osobistego (UTO Polska).

Zapraszamy do pobrania i lektury raportu:

Copy link
Powered by Social Snap