W ramach trwającego w latach 2021-2022 projektu SmartHubs, przygotowaliśmy publikację o „hubach mobilności” – infrastrukturalnej innowacji, która zmieni miasta i będzie katalizatorem nowej mobilności w miastach.

Tzw. „huby mobilności” to rozsiane po całym mieście specjalne punkty parkingowe, w których mieszkańcy znajdą wybór różnych środków współdzielonego transportu: rowery miejskie, elektryczną mikromobilność czy auta z systemów car sharingu. Opcjonalnie może się w nich również znaleźć infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych lub inne funkcjonalności.

W raporcie, który można bezpłatnie pobrać klikając w przycisk poniżej, pokazujemy, dlaczego huby mobilności to infrastrukturalna innowacja, a także kierunek, który obierają miasta chcące równoważyć miejską mobilność za sprawą transportu współdzielonego.

Choć koncepcja ta wszędzie jest jeszcze nowością, na świecie zdążyła już z powodzeniem przejść pierwsze testy. Tylko w ostatnim czasie inwestycje w huby mobilności zapowiedziały Wiedeń, a także Düsseldorf, Hamburg i Monachium. Te dwa ostatnie miasta planują zbudowanie po 200 hubów, widząc w nich sposób na zmniejszenie problemów komunikacyjnych i zrównoważenie transportu, korzyści ekologiczne i wygodę.”

fragment przedmowy raportu

Raport powstał w ramach projektu SmartHubs współfinansowanego przez EIT Urban Mobility. Partnerem tytularnym publikacji jest nasz członek wspierający: Huby Mobilności. Niektóre publikacje medialne inspirowane raportem można znaleźć tutaj: „Mobilne Miasto – nasz głos w mediach„.

Copy link
Powered by Social Snap