Spółka Huby Mobilności to wyspecjalizowany usługodawca, który organizuje dla nieruchomości i miast transport współdzielony w formie wyznaczonych w przestrzeni multimodalnych hubów mobilności.

Profil działalności:

Jako pierwszy w Polsce podmiot rozpoczęliśmy w 2020 r. pracę nad wdrażaniem koncepcji hubów mobilności tj. wyznaczonych w przestrzeni miejskiej specjalnych punktów, w których w jednym miejscu gromadzony i udostępniany jest cały zestaw usług współdzielonej mobilności (np. rowery miejskie, e-hulajnogi i e-skutery na minuty czy auta z systemów car sharing), a także usługi towarzyszące, np. ładowarki do pojazdów elektrycznych. Pierwsze huby mobilności uruchomiliśmy w Warszawie w maju 2021 r. (Adgar Plaza) oraz w czerwcu 2022 r. (Business Garden). Obydwie lokalizacje wygenerowały do końca sierpnia 2022 r. ponad 4 tysiące wypożyczeń i zwrotów współdzielonych pojazdów w trzech modalnościach: e-hulajnogach, e-skuterach i car sharingu.

Wkład w wizję Mobilnego Miasta:

Organizując huby mobilności dla nieruchomości i miast upowszechniamy współdzieloną mobilność zarówno wśród osób korzystających z poszczególnych nieruchomości (np. biur, galerii, osiedli mieszkaniowych, hoteli, budynków użyteczności publicznej), jak również wśród całej lokalnej społeczności w otoczeniu hubu. Ponadto łączymy branżę współdzielonej mobilności gromadząc jej ofertę w ramach jednej sieci Hubów Mobilności, jak również wspieramy transport multimodalny, który dzięki połączonej ofercie transportu współdzielonego i zbiorowego stanowi alternatywę dla posiadania, i używania samochodu w mieście.

Głos przedstawiciela firmy:

„Współpraca z Mobilnym Miastem to po początkowych dwóch latach naszej działalności biznesowej naturalny i konieczny krok na drodze dalszego rozwoju spółki. Nie wyobrażamy sobie, aby nie wspierać organizacji, której działalność wspiera rozwój naszego biznesu. Nie bez znaczenia jest także podobny mindset na temat przyszłości miast, w których chcemy zdecydowanie mniej samochodów w użytku prywatnym, a więcej multimodalnej i zdrowej mobilności”

– mówi Włodzimierz Łoziński, członek zwyczajny stowarzyszenia i członek zarządu Hubów Mobilności.

Data dołączenia do stowarzyszenia:

01/2022

Strona www: https://hubymobilnosci.pl/

Copy link
Powered by Social Snap