Publikujemy aktualne na koniec września 2022 r. rekordowe dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: publicznych systemów roweru miejskiego, e-rowerów, e-hulajnóg i e-skuterów.

W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, na który dzisiaj składają się publiczne systemy tzw. roweru miejskiego oraz wypożyczane „na minuty” i w formule free-floating elektryczne jednoślady: rowery, hulajnogi i skutery.

Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku wg stanu na koniec września 2022 r.:

  • rowery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 10-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi blisko 20% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-hulajnogi: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje wzrost o 103% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi blisko cztery piąte (80%) całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-skutery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje spadek o 47% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi zaledwie 0,5% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce.

Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów.

Copy link
Powered by Social Snap