Publikujemy aktualne na przełom września i października 2021 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: roweru miejskiego, e-hulajnóg i e-skuterów.

W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, czyli tzw. rowerów miejskich oraz wypożyczanych „na minuty” elektrycznych jednośladów: hulajnóg i skuterów.

Właśnie opublikowaliśmy dane dla tego rynku w III kwartale 2021 r., a dokładnie z przełomu września i października, który to moment zamyka już często w Polsce „sezon” na jazdę współdzielonymi jednośladami.

Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku:

  • rowery: osiągnęły one na koniec III kwartału swoje tegoroczne maksimum – w łącznie 75. publicznych systemach współdzielenia udostępnianych było na terenie niemalże 100 miejscowości ponad 21,6 tysięcy rowerów;
  • e-hulajnogi: rynek ten urósł w ciągu roku 2,5-krotnie z poziomu blisko 19 tysięcy pojazdów w 39 miejscowościach do ponad 46 tysięcy pojazdów w 60 miejscowościach;
  • e-skutery: rynek ten utrzymywał się na poziomie ok. 1 tysiąca pojazdów dostępnych w ok. 20 miejscowościach, podobnie jak przez większość sezonu.

Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów.

Copy link
Powered by Social Snap