Uczestniczymy w najważniejszej imprezie branży elektromobilności w Polsce – organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) Kongresie Nowej Mobilności – wnosząc do niej nasz ekspercki głos w obszarach nowej, współdzielonej i cyfrowej mobilności.

Kongres Nowej Mobilności to cykliczne wydarzenie, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2019 r. w Lublinie. Charakteryzuje je otwarta formuła bogata w panele dyskusyjne, debaty sektorowe oraz specjalistyczne warsztaty, które tworzą miejsce wymiany myśli i doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku elektromobilności: samorządów, administracji centralnej, świata nauki oraz biznesu. Wydarzeniu towarzyszą też liczne wydarzenia dodatkowe, np. część wystawiennicza z premierami nowości rynku elektromobilności, premiery raportów merytorycznych czy też inne atrakcje, jak choćby zlot fanów pojazdów elektrycznych.

Podczas edycji w 2021 r., która odbyła się w dniach 7-8 października w Łodzi i zgromadziła łącznie ponad tysiąc uczestników, poprowadziliśmy sesję tematyczną na temat Strategii Rozwoju Nowej Mobilności w Polsce, której celem było zbadanie potrzeb i możliwości w zakresie nowej mobilności, jak również rozpoczęcie na jej temat dialogu z administracją publiczną. Przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, w sesji aktywny udział wzięli przedstawiciele miast (w tym wiceprezydent Łodzi), miejskich zarządów transportu (w tym szefowie takich jednostek z Warszawy, Krakowa i Wrocławia) oraz dostawców usług nowej mobilności, np. car sharingu, bike sharingu, aplikacji typu MaaS czy też platform pozwalających miastom lepiej zarządzać współdzieloną mobilnością.

W przeddzień kongresu uczestniczyliśmy także w posiedzeniu Komitetu ds. Nowej Mobilności.

Copy link
Powered by Social Snap