Publikujemy aktualne na przełom marca i kwietnia 2022 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: roweru miejskiego, e-hulajnóg i e-skuterów.
W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl , już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, czyli tzw. rowerów miejskich oraz wypożyczanych „na minuty” elektrycznych jednośladów: hulajnóg i skuterów.
Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku wg stanu na koniec marca 2022 r.:
- rowery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 13% procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi jedną czwartą całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
- e-hulajnogi: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje blisko 3-krotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi trzy czwarte całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
- e-skutery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje spadek o 35% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi zaledwie 1% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce.
Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów.