Od 2020 r. jesteśmy organizacją partnerską Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, które jest największą organizacją branżową kreującą rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i regionie CEE (Europy Środkowo-Wschodniej). Razem prowadzimy szereg inicjatyw na rzecz zeroemisyjnego transportu, w szczególności w obszarach współdzielonej i cyfrowej mobilności miejskiej.

Najważniejszym obszarem naszej współpracy jest Komitet ds. Nowej Mobilności PSPA, któremu współprzewodniczymy, a którego jednym z najważniejszych zadań jest opracowanie dokumentu Strategii Rozwoju Nowej Mobilności w Polsce do 2030 r. Ponadto wzajemnie wspieramy się w zakresie działań promocyjnych, badawczych i edukacyjnych, przykładowo przy okazji konferencji i wydarzeń branżowych (np. podczas Kongresu Nowej Mobilności 2021), badań konsumenckich (np. Barometru Nowej Mobilności PSPA) czy szkoleń w obszarze nowej mobilności.

Wszystkim podmiotom zainteresowanym rozwojem na rynku elektromobilności i technologii wodorowych w naszej części Europy, w tym również naszym członkom wspierającym, rekomendujemy współpracę z PSPA i wspólną realizację różnego rodzaju celów: od biznesowych, poprzez regulacyjne aż po środowiskowe.

Copy link
Powered by Social Snap