Jesteśmy partnerem serii filmów edukacyjnych portalu SmartRide.pl o tym, jak przemieszczać się hulajnogami elektrycznymi w sposób bezpieczny i zgodny z polskimi przepisami.

Od maja 2021 r. obowiązują w Polsce przepisy, które uregulowały na drogach publicznych ruch hulajnóg elektrycznych oraz – wydzielonych od tego momentu jako odrębna kategoria – tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO). Żeby właściwie odnaleźć się w tych regulacjach, pierwszy polski portal o mikromobilności uruchomił hub informacyjny „SmartRide – przepis na jazdę”, w którym pokazuje, tłumaczy i edukuje na temat krajowych przepisów dla wspomnianych powyżej kategorii pojazdów, a w szczególności dla hulajnóg elektrycznych.

Można tam także obejrzeć serię filmów edukacyjnych, której jesteśmy partnerem, a która pokazuje praktyczne zastosowanie nowych przepisów w sytuacjach życia codziennego, np. którędy wolno jeździć e-hulajnogami, jakich zasad należy wtedy przestrzegać oraz w jaki sposób parkować pojazdy w przestrzeni publicznej. Ponadto, hub informacyjny „SmartRide. Przepis na jazdę” zawiera też wiele innych wartościowych treści, w tym aktualności dotyczące uregulowań prawnych dla mikromobilności w Polsce.

Copy link
Powered by Social Snap