Publikujemy aktualne na koniec III kwartału 2023 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: publicznych systemów roweru miejskiego, e-rowerów, e-hulajnóg i e-skuterów.

W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, na który dzisiaj składają się publiczne systemy tzw. roweru miejskiego oraz wypożyczane „na minuty” i w formule free-floating elektryczne jednoślady: rowery, hulajnogi i skutery.

Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku wg stanu na koniec września 2023 r.:

  • rowery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 10-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi blisko 19% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-hulajnogi: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje spadek o 1% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi 81% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
  • e-skutery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 37-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi zaledwie 0,3% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce.

Po pełny wgląd odsyłamy do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów obejmujących lata 2020-2023.

Copy link
Powered by Social Snap