Publikujemy aktualne na sam koniec 2021 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: roweru miejskiego, e-hulajnóg i e-skuterów.
W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, czyli tzw. rowerów miejskich oraz wypożyczanych „na minuty” elektrycznych jednośladów: hulajnóg i skuterów.
Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku:
- rowery: w końcu roku kalendarzowego działały wyłącznie trzy całoroczne systemy roweru miejskiego: w województwie łódzkim (system „Rowerowe Łódzkie”), we Wrocławiu oraz w Lublinie;
- e-hulajnogi: w końcu grudnia 2021 r. oferta współdzielonych hulajnóg elektrycznych stanowiła pod względem liczby dostępnych pojazdów (ponad 18 tysięcy sztuk w 29 miejscowościach) ok. 40% tego co w końcówce „sezonu”;
- e-skutery: obecnych było jedynie dwóch operatorów, którzy udostępniali bardzo skromną liczbę pojazdów – każdorazowo po ok. 40 skuterów.
Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów.