Publikujemy aktualne na koniec I kwartału 2023 r. dane nt. stanu rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce: publicznych systemów roweru miejskiego, e-rowerów, e-hulajnóg i e-skuterów.
W ramach naszej współpracy z portalem o mikromobilności SmartRide.pl, już od początku 2020 r. dostarczamy Państwu co kwartał świeżych danych na temat polskiego rynku współdzielonej mikromobilności, na który dzisiaj składają się publiczne systemy tzw. roweru miejskiego oraz wypożyczane „na minuty” i w formule free-floating elektryczne jednoślady: rowery, hulajnogi i skutery.
Poniżej prezentujemy jedynie pojedyncze aspekty tego rynku wg stanu na koniec marca 2023 r.:
- rowery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 32-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi 12,5% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
- e-hulajnogi: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje wzrost o 65% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi 87% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce;
- e-skutery: pod względem podaży pojazdów rynek ten notuje 26-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i stanowi zaledwie 0,5% całego rynku współdzielonej mikromobilności w Polsce.
Po pełny wgląd odsyłamy już do Strefy Danych – hubu informacyjnego portalu SmartRide.pl opisującego rynek sharingu mikromobilności w Polsce. Można tam odnaleźć także dane dotyczące minionych kwartałów obejmujących lata 2020-2022.