Jest dostawcą i operatorem miejskich systemów rowerowych w modelu współdzielenia (zgodnie z filozofią sharing economy), które stanowią inteligentne i zrównoważone uzupełnienie sieci transportu publicznego.

Profil działalności:

Nextbike Polska to jedna z pierwszych firm w Polsce, która wpisała się w ogólnoświatowy trend ekonomii współdzielenia. Swój pierwszy system bike sharing uruchomiła w czerwcu 2011 r. we Wrocławiu i od tego czasu pozostaje niekwestionowanym liderem rynku systemów roweru miejskiego w Polsce, świadcząc swoje usługi rokrocznie w kilkudziesięciu polskich miastach i dostarczając dziesiątki tysięcy współdzielonych jednośladów. Od początku swojej działalności, we wszystkich systemach zarządzanych przez Nextbike Polska użytkownicy wypożyczali jednoślady kilkadziesiąt milionów razy.

Wkład w wizję Mobilnego Miasta:

Jako lider lokalnego rynku systemów roweru miejskiego, Nextbike Polska realnie zmienia krajobraz polskich miast i sprawia, że coraz więcej osób korzysta z bardziej ekologicznych, efektywnych i zdrowszych form transportu. Spółka, wraz ze swoimi partnerami – którymi w przewarzającej mierze są samorządy oraz sektor nieruchomości –  tworzy nowoczesną i przyjazną środowisku formę poruszania się w przestrzeni miejskiej. Tym samym sprawia, że miasta stają się bardziej przyjazne do życia, oferując więcej wolnej przestrzeni, lepsze powietrze, mniej hałasu i korków oraz bardziej bezpieczne otoczenie.

Głos przedstawiciela firmy:

„Nasze systemy rowerowe stanowią największą sieć rowerów miejskich w Polsce. Dzięki nim pokazaliśmy milionom mieszkańców polskich miast, że rower to realna opcja transportowa i zdrowa alternatywa dla podróżowania po mieście własnym samochodem. Pozycja lidera na rynku zobowiązuje, dlatego nie zatrzymujemy się w mobilnej rewolucji i razem z władzami polskich miast oraz naszymi partnerami biznesowymi udoskonalamy największe i najpopularniejsze systemy rowerowe w Polsce”

– mówi Jakub Giza, członek zwyczajny stowarzyszenia i dyrektor ds. rozwoju systemów rowerowych Nextbike Polska.

Data dołączenia do stowarzyszenia:

02/2020

Strona www:

https://nextbike.pl/

Copy link
Powered by Social Snap