Jako patron honorowy wydarzenia poprowadziliśmy debatę “Mobilne miasto czyli jakie? Mobilność miejska na drodze ku neutralności klimatycznej.”

Tegoroczna edycja Kongresu Transportu Publicznego była już dwunastą z kolei, co pokazuje, że wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych krajowych imprez dotyczących zagadnień transportu miejskiego. Od wielu lat kongres jest przestrzenią merytorycznej dyskusji w gronie czołowych polskich ekspertów, samorządowców i decydentów. W tym roku odbyła się także debata polityczna na temat transportu publicznego, a wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich opcji politycznych.

Natomiast w naszej debacie dyskutowaliśmy na temat strategii rozwojowych miast w kierunku neutralności klimatycznej z przedstawicielami następujących interesariuszy: Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Urzędu m.st Warszawy, Urzędu Miasta Gdańska, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Nextbike Polska.

Więcej informacji na temat kongresu dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Copy link
Powered by Social Snap