Firma oferuje rozwiązania i flotę pojazdów elektrycznych dla firm delivery i grocery. Całość spina autorski system i aplikacja do bezkluczykowego korzystania ze e-skuterów i e-rowerów oraz infrastruktura ładowania pojazdów.

Profil działalności:

Firma Hop.City rozpoczęła swoją działalności w 2017 r., kiedy to jeszcze pod marką JedenŚlad, uruchomiła jedną z pierwszych w Polsce wypożyczalni współdzielonych skuterów elektrycznych. Obecnie Hop.City działa już na kilku zagranicznych rynkach i dostarcza floty pojazdów elektrycznych z segmentu mikromobilności (rowery i skutery) wraz z kompleksową obsługą całego procesu. Głównymi klientami są firmy food delivery i grocery m.in. GoPuff, Stuart, Wolt, Takeaway, Lisek.App.

Poza samymi pojazdami, firma zapewnia też pełną operacyjność floty m.in. wymianę rozładowanych baterii/akumulatorów lub infrastrukturę ładowania – Bateriomaty (automaty do samodzielnej wymiany baterii). Poza tym, Hop.City zapewnia bezkluczykowy (zdalny) dostęp do pojazdów, zabezpieczenia antykradzieżowe pojazdów, notyfikacje o wypadkach (lub zdarzeniach drogowych), rozbudowaną analitykę danych, oprogramowanie typu SaaS dla branży delivery, a także szereg akcesoriów, np. inteligentne opaski dla dostawców czy specjalne torby termiczne.

Wkład w wizję Mobilnego Miasta:

Za sprawą wsparcia i optymalizacji procesu dostarczania jedzenia i innych towarów w miastach, jak również dzięki zapewnianiu zeroemisyjnej floty elektrycznych pojazdów dla dynamicznie rozwijającego się segmentu delivery, Hop.City korzystnie wpływa na równoważnie mobilności miejskiej. Dzięki dostarczanym przez spółkę narzędziom upowszechniane jest zrównoważone podejście do logistyki miejskiej, co przekłada się nie tylko na szereg korzyści dla klientów Hop.City i mieszkańców miast (odbiorców usług delivery), ale też dla naszego otoczenia, w tym środowiska naturalnego.

Głos przedstawiciela firmy:

Naszą misją jest zrewolucjonizowanie flot pojazdów w szeroko rozumianej branży delivery realizowanej w miastach. Dzięki naszym smart rozwiązaniom, pozwoli to przeorganizować rynek małej logistyki miejskiej. Naszym celem jest, aby największa część dostaw odbywała się przy użyciu jak najmniejszych zasobów, np. za sprawą pojazdów z segmentu mikromobilności, e-rowerów i e-skuterów. Co więcej, dzięki sieci Bateriomatów jesteśmy pewni, że nastąpi prawdziwa rewolucja na rynku. Zależy nam na tym, aby zminimalizować ślad węglowy, który powstaje w związku z dostawami towarów. Jest to tym ważniejsze, że rynek e-commerce szybko rośnie i coraz więcej produktów, i usług docierać będzie do użytkowników końcowych za sprawą usług delivery. I dokładnie dla tej branży mamy unikalną ofertę.

– mówi Łukasz Banach, współzałożyciel i członek zarządu Hop.City, oraz jego przedstawiciel w stowarzyszeniu.

Data dołączenia do stowarzyszenia:

10/2017 (członek założyciel)

Strona www:

https://hop.city/

Copy link
Powered by Social Snap