Eksperyment SmartHubs

Eksperyment dotyczący współdzielonej mobilności

Czy jesteś mieszkańcem Warszawy? Czy kiedykolwiek korzystałeś ze współdzielonej mobilności? Jeśli odpowiedź na to ostatnie pytanie brzmi „nigdy” lub „w bardzo rzadkich przypadkach”, zapraszamy do udziału w prostym i zabawnym eksperymencie dotyczącym mobilności! Nie ma dodatkowych kryteriów kwalifikowalności; wystarczy ciekawość i chęć poznania Warszawy!

Eksperyment odbywa się w ramach projektu SmartHubs, współfinansowanego przez EIT Urban Mobility. Projekt koncentruje się na opracowaniu I zweryfikowaniu efektywnego i uzasadnionego ekonomicznie podejścia w zakresie realizacji inteligentnych hubów mobilności. Rozwiązania takie zostaną porównane na podstawie pilotaży uruchomionych w 6 europejskich miastach, a każde z nich o różnej charakterystyce i demografii. Celem projektu jest przy tym przetestowanie różnych typów hubów mobilności i określenie, który z nich ma największy potencjał do równoważnia mobilności miejskiej za sprawą zmiany sposobu odbywania podróży po mieście oraz lepszego wykorzystania przestrzeni miejskiej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie:

https://smarthubs.eu/


O co prosimy?

• Wybierz podróż w mieście, którą zazwyczaj odbywasz co najmniej raz w tygodniu (może to być podróż do pracy/na studia, na zakupy, wycieczka w celach wypoczynkowych lub jakikolwiek inny rodzaj podróży, której zarówno początek, jak i miejsce docelowe znajdują się w Warszawie. Tak więc pierwsza rzeczą, którą musisz zrobić jest wybranie punktu początkowego (punkt A) i celu podróży (punkt B).

• Jeśli to możliwe, chcielibyśmy, abyś podróżował z punktu A do punktu B korzystając z wybranego przez Ciebie współdzielonego trybu spośród dostępnych w Warszawie: współdzielony (e)rower/rower towarowy, współdzielony samochód (car sharing), współdzielona e-hulajnoga lub e-skuter , a następnie przedstawił swoje doświadczenie wypełniając kwestionariusz online.

• Aby korzystać z dowolnej usługi współdzielonej mobilności w Warszawie, musisz najpierw zarejestrować się jako użytkownik za pośrednictwem jej witryny internetowej lub aplikacji mobilnej na telefon komórkowy. Możesz to zrobić, wykonując kilka prostych kroków, które są opisane w linkach, które podajemy poniżej.

W przypadku usługi współdzielonych (e)rowerów:

https://veturilo.waw.pl/register/

W przypadku współdzielonego serwisu samochodowego (car sharing):

https://hoppygo.com/pl/

https://panekcs.pl/krok-po-kroku

https://www.traficar.pl/register

https://4mobility.pl/go/

W przypadku usługi e-hulajnogi:

https://bolt.eu/pl/scooters/

https://help.ridedott.com/hc/pl/articles/360012181479-Tworzenie-konta

https://help.li.me/hc/pl/articles/115004745467-Jak-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-konto-w-Lime-

https://tier-eu.freshdesk.com/pl/support/solutions/articles/76000016664-jak-si%C4%99-zarejestrowa%C4%87-

W przypadku usługi e-skutera:

https://blinkee.city/pl

Po zakończeniu rejestracji jesteś gotowy do podróży w każdej chwili! Pamiętaj, że w tym eksperymencie możesz również podróżować multimodalnie; na przykład, jeśli zwykle jedziesz dokądś pociągiem lub metrem, a ostatni kilometr pokonujesz pieszo, możesz również skorzystać ze współdzielonego roweru lub e-hulajnogi na tym ostatnim odcinku, a następnie wypełnić kwestionariusz w oparciu o to doświadczenie.

Chcielibyśmy, abyś zrobił zdjęcie (albo Ciebie i współdzielonego środka transportu, albo, jeśli wolisz, tylko wybranego środka transportu) i przesłał je później, gdy odpowiesz na pytania, które dla Ciebie przygotowaliśmy. UWAGA: Proszę NIE robić zdjęć podczas jazdy; Twoje bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem! Zrób zdjęcie przed rozpoczęciem podróży lub zaraz po jej zakończeniu, gdy współdzielony środek transportu jest prawidłowo zaparkowany.

Po odbyciu przejazdu skorzystaj z tego linku, aby podzielić się swoim doświadczeniem:

https://tudelft.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_ey9YKrUtRXeVO3s


News

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish.

Privacy Policy
I Accept