Raport rynkowy - Mobilne Miasto

Raport rynkowy

Pobierz pierwszy raport i przewodnik po polskim rynku współdzielonej mobilności i MaaS (Mobility-as-a-Service) wraz z prognozami rozwoju

Raport: Współdzielona mobilność na progu przełomu

Polska branża współdzielonej mobilności znajduje się w przełomowym momencie. Na rynku przybywa graczy, rosną inwestycje. Szybko zwiększa się liczba i katalog pojazdów. Pojawiają się nowe modele usług. Rośnie popularność sharingu środków lokomocji i świadomość, że istnieje możliwość ich współdzielenia.

Aby skutecznie wykorzystać atuty nowych form transportu, trzeba jednak tworzyć warunki do ich rozwoju. To zadanie złożone – od propagowania wiedzy o społecznych korzyściach ze współdzielenia środków lokomocji, przez uświadamianie ich dostępności, pokazywanie zalet dla użytkowników, po dążenie do takich regulacji samorządowych i centralnych, które będą nadążały za innowacjami i duchem czasu.

Dlatego stworzyliśmy pierwsze w Polsce wydawnictwo będące źródłem wiedzy na temat polskiego rynku współdzielonej mobilności, przedstawieniem istoty tego zjawiska i prognoz jego rozwoju, a wreszcie – rzetelną wizytówką branży oraz innowacyjnych firm, które ją kształtują.

Adresatami naszego raportu są samorządy, władze centralne, dziennikarze, blogerzy, analitycy, biznes, organizacje pozarządowe i aktywiści, ale także – last but not least – wszyscy mieszkańcy miast zainteresowani rozwojem nowoczesnej mobilności w swoim otoczeniu. Z nadzieją, że dajemy czytelnikom wydawnictwo przydatne i inspirujące – zapraszamy do lektury!

(fragmenty przedmowy raportu)

Pobierz raport

Współautorem raportu jest portal SmartRide.pl