Warsztaty - Mobilne Miasto

Warsztaty

O mikromobilności i wpływie systemów hulajnóg elektrycznych na miasto (kontekst społeczny i regulacyjny, dobre praktyki)

Współdzielone hulajnogi elektryczne w przestrzeni publicznej

Pomiędzy jesienią ubiegłego a końcem maja tego roku w przestrzeni publicznej 8. polskich miast (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Białystok) pojawiło się 10 różnych usług wypożyczania (współdzielenia) elektrycznych hulajnóg, a liczba udostępnianych przez nie pojazdów przekroczyła 7.000 pojazdów.

Ta nowa forma mobilności i ten nowy środek transportu nie pozostają jednak bez wpływu na przestrzeń publiczną miast oraz ich mieszkanki i mieszkańców.

Dlatego organizujemy spotkania, których celem jest spotkanie różnych środowisk, na które wpływ mają systemy współdzielonych hulajnóg elektrycznych, oraz wypracowanie zbioru dobrych praktyk i rekomendacji na dwóch poziomach:

– społecznym / przestrzeni publicznej

– regulacyjnym / uwarunkowań prawnych

Dodatkowo, efektem warsztatów będzie próba sformułowania zasad odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg, które posłużą wszystkim zaangażowanym stronom – a w szczególności operatorom współdzielonych hulajnóg – do zwiększania świadomości użytkowników i użytkowniczek co do pożądanych, bezpiecznych i akceptowalnych społecznie zasad korzystania z hulajnóg elektrycznych w mieście.

Chcesz wziąć udział w warsztatach? Skontaktuj się z nami.